Vinařská apelace AOC : BLAYE – CÔTES DE BORDEAUX BLANC

Château : CHÂTEAU SIFFLE MERLE

Ročník : 2021

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Marcillac

(Vinařství) Château od roku : 1933 (4.generace)

Vinař/Vlastník : Emeline, Sylvie a Franck Cot

Celková rozloha vinic : 33 ha (4ha bílé a 29ha červené)

Průměrné stáří vinice : až 30 let

Hustota výsadby : 4 800 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá
až jílovito-štěrkovitá

Druh vína : bílé suché

Styl vína : ovocné a živé

Odrůdy : 100% Sauvignon Blanc

Alkohol : 13 %

Průměrná roční produkce : –

Archivace : –

Uzávěr : –

Balení : BIB 5L a 10L

Způsob pěstování / Sklizeň : Pěstování ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí s certifikátem Terra Vitis a certifikátem HVE (Vysoká Ekologická Hodnota). Biologické hnojení, odlistování pro lepší ventilaci hroznů, řízené snížování úrody, sklizeň se provádí mechanicky a ručně.

Vinifikační postup : Macerace po dobu 12 hodin. Pro zachování maximálního aroma hroznů a jejich čerstvosti víno kvasí při 16°C během 18 dní. Následně víno zraje na jemných kvasných kalech v betonových tancích. Toto zrání trvá tři měsíce a má za cíl zvýšit plnost a olejnatost v ústech při zachování čerstvosti a živosti.

Info : Historie vinařství začalo roku 1933 ze strany rodiny matky současné majitelky. Nyní jsou to dvě rodiny, které se spojily a vytvořily tak Château Siffle Merle. Rodina ze strany matky a rodina ze strany otce. Vinařství se nachází severně od Bordeaux v části obce Marcillac, která nese jméno Merle.

Charakteristika : Hrozny tohoto vína jsou sklizena při jejich maximální zralosti, což vínu dodává přírodní silné ovocné aroma. Barva vína je světle žlutá se zelenými odlesky a překvapí příjemnou vůní ananasu, citrusových plodů, broskví i bílých květin.

Stolování : Toto víno je velmi příjemným společníkem pro aperitiv, hodí se také skvěle k mořským plodům, kuřecímu masu, grilovaným rybám, salátům nebo čerstvým kozím sýrům.