Vinařská apelace AOC : CÔTES DE BOURG

Château : CHÂTEAU BEAULIEU

Cuvée : VITIS – AMPHORE

Ročník : 2020

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Samonac

(Vinařství) Château od roku : 18. století

Vinař/Vlastník : Vincent Rouaix
(Sylvain Pauzet et Remy Bette)

Celková rozloha vinic : 20 ha (toto cuvée 1 ha)

Průměrné stáří vinice : 50 let

Hustota výsadby : 6 200 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá

Druh vína : červené

Styl vína : strukturované, vyvážené

Odrůdy : 100% Malbec

Alkohol : 14 %

Průměrná roční produkce : 1 000 lahví

Archivace : 10 let

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Precizní sledování a přizpůsobování se během každé fenologické fáze vinné révy, sklizeň se pro toto cuvée provádí ručně, vinifikace a školení vína jsou jádrem jejich know-how. Pěstování ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí s certifikátem HVE (Vysoká Ekologická Hodnota). Od roku 2019 se postupně orientují na čistě organickou produkci.

Vinifikační postup : Pomalé a klidné zrání 18 měsíců v hliněných amforách. Použitý malbec je 50 letá odrůda. Toto pomalé zrání v amforách umožňuje obsaženému malbecu ponechat si veškeré své aroma získané z místního terroir. Přírodní původ materiálu amfor respektuje charakteristiku použité odrůdy a umožňuje tak přirozenému zrání vína bez jakéhokoliv násilí.
Máme před sebou čistou chuť Malbecu starých vinic jílovito-vápenitého podloží.

Info : Château Beaulieu je zasazeno do údolí apelace Côtes de Bourg, severně od Bordeaux, poblíž města Samonac. Nabízí nádherný výhled na 20 hektarů vinic pěstovaných s vášní. Základní kámen byl položen již v 18.století a to Pierrem Robertem, notářem ze Samonacu. Vína tohoto Château se vždy těšila dobré pověsti a roku 1868 získalo jakost Cru Bourgeois (dnes se již nepoužívá) jež je zaneseno v druhém vydání publikace Edouarda Fereta, Bordeaux a jeho vína.

Charakteristika : Intenzivní tmavě červená barva s fialovými odlesky. Plné a jemné zároveň s dlouhým koncem a minerální texturou. Raritní a unikátní víno, které se pro své mládí bude ještě určitě dál vyvíjet. Velmi limitované množství.