DUBOVÉ SUDY SUDOVÉ KVĚTINÁČE DŘEVĚNÉ BEDÝNKY S LOGY VINAŘSTVÍ POCTIVÁ VÍNA JSME PŘÍMÝM DOVOZCEM POTRPÍME SI NA KVALITĚ OSOBNÍ PŘÍSTUP KE KAŽDÉMU ZÁKAZNÍKOVI

DUBOVÝ SUD 225L

PO VÍNĚ (BARRIQUE)

Použité dubové sudy většinou po červeném víně, které jsou vyrobeny z francouzských 200 let, někdy až 400 let starých dubů. Sudy slouží pro zrání vín většinou 3 až 4 sezóny, po uplynutí této doby již sud vínu nedodává potřebné aroma a vinař takovéto sudy nahrazuje sudy novějšími nebo úplně novými. Pořízení a využití dubových sudů bývá pro vinaře nákladnou investicí, která se však pozitivně promítá do tolik vyhledávaného aroma hlavně červených, ale i bílých či růžových vín. Ceny nových dubových sudů se pohybují od 20 do 25 000 Kč bez dph a takových sudů je potřeba na 1 sezónu většinou několik desítek až stovek dle velikosti vinařství. Ve vinařské oblasti Bordeaux se nejčastěji využívají sudy o objemu 225 litrů, ale můžeme se setkat také s objemy 300, 400 nebo 500 litrů. U nás k dostání jsou standardně sudy o objemech 225 litrů (výška cca 95 cm, hmotnost cca 50 kg), většinou značek Sylvain, Millet, Radoux, Darnajou, Saury, Nadalie, Boutes, Allary, Orion, Remond, Cadus.

Ceny námi nabízených dekoračních sudů

se pohybují zpravidla od 3500 Kč s dph

do 4650 Kč s dph

V závislosti na aktuální nabídce a stavu sudů.

RENOVOVANÝ DUBOVÝ SUD 225L

UPRAVENÝ PRO SBĚR DEŠŤOVÉ VODY

Použitý dubový sud renovovaný a upravený pro sběr dešťové vody. Přebroušený z venkovní strany, vyndané a vystužené víko, vyříznutý otvor pro svod okapu, lanové úchyty na víku, ošetřený bezbarvou lazurou. Sud pro odchyt vody je vybrán takový, aby zadržovanou vodu udržel. Tudíž sud není vysušen delším uschováním. Po zakoupení sud ihned napusťte vodou. Případné prosakování se do 24 hodin zastaví. Sud nesmí být delší dobu bez vody. Mohl by se nenávratně vysušit a poté protékat. Přes zimu sud vypusťte a nechte nejlépe v nevytápěné garáži. Z jara sud opět přetřete bezbarvou lazurou a napusťte vodou.

Cena upraveného sudu 4950 Kč s dph.

V závislosti na aktuální nabídce.

SUDOVÝ KOMPOSTÉR 225L

Originální praktický sudový kompostér 225L jednokomorový. Vyroben z použitého dubového sudu po červeném víně. Vrchní zpevněné víko, spodní část sudu je otevřená. V dolní části sudu je uzavíratelný otvor pro vybírání vzniklé zeminy. Výška sudu 95 cm, průměr přes břicho 70 cm.

Cena upraveného sudu 4 990 Kč s dph.

V závislosti na aktuální nabídce.

SUDOVÉ KVĚTINÁČE 110L

Z použitých dubových sudů jsou u nás k dostání také sudové květináče. Ty jsou broušené a ošetřené lněnou bezbarvou fermeží, případně nebroušené ošetřené tmavým olejem. Objem 110 litrů, výška cca 47-48 cm, šířka cca 65-70 cm, hmotnost cca 25kg. Rozesíláme po celé ČR.

Cena sudového květináče je od 1990 Kč s dph

do 2450 Kč s dph

ORIGINÁLNÍ DŘEVĚNÉ

BEDÝNKY OD VÍNA – NEPOUŽITÉ

Schází Vašemu domovu či podniku originální prvek, který těmto místům dodá autentickou příchuť Francie?… Z francouzského Bordeaux exkluzivně dovezené dřevěné bedýnky s logy vinařství, které jsou běžně součástí příběhů vzniku skvělého vína z Bordeaux, ale také výborně poslouží jako designový solitér i praktický pomocník pro uskladnění čehokoliv si jen budete přát. Velikost 33cm x 26cm a výška 17cm-18cm. Bedýnky jsou použité, bez vík, velký výběr různých log vinařství.

Cena jedné bedýnky je 240 Kč s dph.