1. Definice společnosti

La Maison Vinobor s.r.o. je francouzsko-česká společnost sídlící na adrese Chrást nad Sázavou 10, Týnec nad Sázavou, 25741. Vedení společnosti pobývá přímo ve vinařské oblasti Bordeaux ve Francii na adrese 84 avenue des Côtes de Bourg, 33710 Tauriac, odkud je veškerá aktivita společnosti řízena. Prostřednictvím internetových stránek www.vinobor.com nabízí k prodeji výběr francouzských vín z vinařské oblasti Bordeaux.  Společnost La Maison Vinobor s.r.o. je přímým dovozcem všech nabízených vín, která jsou určena jak firmám, tak konečným zákazníkům. Všechna vína jsou vybírána, testována a posuzována individuálně. Strategie firmy je postavena tak, aby poskytovala nabídku vín z více apelací Bordeaux v široké škále cenového rozpětí s tím, že firemní zákazníci a zákazníci nakupující větší množství vín jsou cenově zvýhodněni. Tyto obchodní a cenové podmínky jsou jasně dané a nejsou předmětem jednání.

Společnost La Maison Vinobor s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze – oddíl C, vložka 302782

Kapitál 50.000 Kč

Společnost La Maison Vinobor s.r.o. je plátcem DPH.

IČO 075 82 579

DIČ CZ07582579

2. Obecná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup vín prostřednictvím internetových stránek www.vinobor.com nebo prostřednictvím emailu info@vinobor.com. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.

3. Postup nákupu

Poté, co si zboží z našich stránek vyberete, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře „Objednávka“, ve kterém vyplníte všechny povinné údaje a množství požadovaného zboží. Odesláním objednávky jste si vědom/a ceny požadovaného zboží. Ceník je k dispozici na vyžádání pod záložkou „Ceník“ na našich internetových stránkách. Objednávku odešlete. Každá objednávka je potvrzena formou emailové zprávy do 48 hodin zaslané na adresu uvedenou zákazníkem. Tato emailová zpráva obsahuje celkovou částku k úhradě. V případě, že požadované množství zboží není aktuálně skladem, jste o této skutečnosti informován.

4. Způsob platby za zboží

Akceptujeme jeden způsob placení zboží a tím je bankovní převod na účet  2301524800/2010 .

Bankovní převod

Po obdržení potvrzovacího emailu zaplaťte požadovanou částku spolu s dodaným variabilním symbolem. Zboží připravíme k odeslání po přípsání částky na náš účet. Objednávky, které nebudou do 7 kalendářních dní řádně uhrazeny budou automaticky stornovány. Poté je nutné učinit objednávku novou.

5. Dodání zboží

a) Osobní odběr

Po předchozí domluvě je možno objednané zboží (a předem zaplacené v plné výši bankovním převodem) osobně vyzvednout na adrese v Benešově u Prahy. Firemní zákazník má v tomto případě nárok na slevu 5% z objednaného zboží.

b) Doručení přepravcem

Firemní zákazník

Doručení po Praze a blízkém okolí Prahy je zdarma. Při doručování zboží mimo Prahu nás kontaktujte pro upřesnění ceny dopravy. Minimální objednávané zboží pro firemní zákazniky je 6 lahví, nebo 1 balení Bag In Box 10L.

V případě zasílání do zahraničí nás kontaktujte ohledně ceny přepravného.

Zboží je odesláno zpravidla do 3 pracovních dní od námi zaslaného potvrzovacího emailu. Zboží je obvykle doručeno do druhého pracovního dne ode dne odeslání.

Pokud v době doručení nebudete k zastižení, budete o této skutečnosti informováni s možností osobního vyzvednutí na jedné z poboček dopravce, popřípadě bude zboží opětovně doručeno následující pracovní den.

Soukromá osoba

Doručení po Praze a blízkém okolí Prahy je zdarma. Při doručování zboží mimo Prahu nás kontaktujte pro upřesnění ceny dopravy.

V případě zasílání do zahraničí nás kontaktujte ohledně ceny přepravného.

Zboží je odesláno zpravidla do 3 pracovních dní od námi zaslaného potvrzovacího emailu. Zboží je obvykle doručeno do druhého pracovního dne ode dne odeslání.

Pokud v době doručení nebudete k zastižení, budete o této skutečnosti informováni s možností osobního vyzvednutí na jedné z poboček dopravce, popřípadě bude zboží opětovně doručeno následující pracovní den.

6. Dodací lhůty

Zboží je odesláno zpravidla do 3 pracovních dní od námi zaslaného potvrzovacího emailu. Přepravce zboží zpravidla doručuje do druhého pracovního dne ode dne odeslání.

7. Ceny zboží

Ceny za zboží jsou zasílány na vyžádání přes internetové stránky www.vinobor.com pod záložkou „Ceník“ a jsou platné ke dni objednání. Ceny za zboží se liší v závislosti na objednaném množství a v závislosti na typu zákazníka (firemní zákazník / soukromá osoba). Prodávající si vyhrazuje právo na změnu uvedených cen v případě větší změny kurzu měn, výrazné změny cen výrobce vína, nebo výrazné změny cen nákladů pro dovoz.

Po předchozí domluvě je možno objednané zboží (a předem zaplacené v plné výši bankovním převodem) osobně vyzvednout na adrese v Benešově u Prahy. Firemní zákazník má v tomto případě nárok na slevu 5% z objednaného zboží.

Smluvní ceny při objednávce přesahující 40 kartonů (240 lahví) pro firemní zákazníky.

8. Převzetí zboží

Zákazník je povinen při převzetí zboží pečlivě zkontrolovat množství a stav daného zboží. Pokud je obal otevřený, viditelně poškozený, nebo jinak poškozený, takové zboží zákazník nesmí od přepravce převzít a musí s ním sepsat zápis o škodě. V opačném případě nemůžeme brát zřetel na reklamaci. Pokud máte možnost, pořiďte fotografie poškozeného zboží. V každém případě nás neprodleně kontaktujte.

9. Reklamace

V případě reklamace zboží nás neprodleně kontaktujte emailovou zprávou na info@vinobor.com. Uveďte vaše celé kontaktní údaje a přiložte kopii dokladu o koupi. Uveďte důvod reklamace (například záměna objednané lahve, neodpovídající ročník, atd.). Pokud máte možnost přiložte fotografie daného zboží. V případě uznání oprávněnosti reklamace bude dané zboží od Vás vyzvednuto a proplaceno připsáním dané částky na Váš bankovní účet, popřípadě bude zboží vyměněno. Zboží musí být v neporušeném stavu spolu se svým originálním obalem.

Reklamace vyřizujeme do 30 dní.

Reklamace se nevztahuje na zboží, které bylo nevhodně uskladněno, nebo s ním bylo nevhodně zacházeno. Lahvové víno skladujte v chladné a temné místnosti s konstantní teplotou kolem 14°C. Vždy v poloze ležmo a s konstantní vlhkostí vzduchu 70% – 80%. Vína balená v obalech Bag-in-box (červená, bílá, růžová) musí být skladována v temné místnosti s konstantní teplotou nepřesahující 15°C.

Kupující má právo vrátit zboží bez udání důvodu do 14 dní od převzetí. V takovém případě zboží musí být ve svém originálním obalu spolu s veškerými dokumenty. Nesmí jevit žádné známky poškození nebo užívání. Takové zboží bude od Vás vyzvednuto za doplatek dopravného 125 kč vč. DPH a dané zboží Vám bude proplaceno připsáním dané částky na Váš bankovní účet. Doplatek dopravného bude odečten od částky, která Vám bude proplacena. Toto právo není primárně určeno pro řešení reklamace zboží.

10. Skladovací podmínky vín v obalech Bag-in-box

Mějte na paměti, že vína balená v obalech Bag-in-box jsou mnohem více náchylnější na větší změny okolních teplot. Z toho důvodu všechna tato vína (bíla, červená, růžová) takto balená, musí být skladována vždy v chladné a temné místnosti, ideálně s konstantní teplotou nepřesahující 15°C.

Vína z naší nabídky, balená v obalech Bag-in-box, nejsou extra siřena a tudíž je jejich životnost limitující. Bílá a růžová vína by se měla zkonzumovat do maximálně 4 měsíců (v neotevřeném stavu) od data plnění (viz obal). Červená vína do maximálně 5 měsíců.

Jakmile začnete víno v obalu Bag-in-box stáčet, tak by se mělo zkonzumovat do maximálně 4 týdnů.

11. Ochrana osobních údajů

Společnost La Maison Vinobor s.r.o. se zavazuje, že veškeré osobní údaje kupujícího jsou užívány pouze pro účely plnění příslušných kupních smluv a nebudou poskytnuty další osobě (třetí straně). Prodávající je však oprávněn předávat osobní údaje kupujících (jako je adresa doručení, jméno a telefonní číslo) externím dopravcům, jelikož je toto nezbytně nutné pro bezproblémové doručení zboží kupujícímu.

12. Zákaz prodeje alkoholu osobám mladších 18 let

Při vstupu na naše internetové stránky a při objednání alkoholických nápojů se zákazník zavazuje, že mu již bylo 18 let.