Vinařská apelace AOC : CÔTES DE BOURG

Château : CHÂTEAU BEAULIEU

ÉDITION LIMITÉE 1868

Ročník : 2019

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Samonac

(Vinařství) Château od roku : 18. století

Vinař/Vlastník : Vincent Rouaix
(Sylvain Pauzet et Remy Bette)

Celková rozloha vinic : 17 ha

Průměrné stáří vinice : 50 let

Hustota výsadby : 6 200 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá

Druh vína : červené

Styl vína : plné, dobře vyvážené

Odrůdy : 75% Merlot
10% Cabernet Sauvignon
10% Cabernet Franc
5% Malbec

Alkohol : 14 %

Průměrná roční produkce : 12 000 lahví

Archivace : 10 let

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Precizní sledování a přizpůsobování se během každé fenologické fáze vinné révy, sklizeň částečně ručně, vinifikace a školení vína jsou jádrem jejich know-how. Pěstování ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí s certifikátem HVE (Vysoká Ekologická Hodnota). Od roku 2019 se postupně orientují na čistě organickou produkci.

Vinifikační postup : Dlouhá macerace během 30 dnů. Kvašení při teplotách 25-30°C v nerezových tancích s regulací teploty. Malolaktické kvašení částečně v dubových sudech. V dubových sudech následně zraje po dobu 12 měsíců.

Info : Château Beaulieu je zasazeno do údolí apelace Côtes de Bourg, severně od Bordeaux, poblíž města Samonac. Nabízí nádherný výhled na 17 hektarů vinic pěstovaných s vášní. Základní kámen byl položen již v 18.století a to Pierrem Robertem, notářem ze Samonacu. Vína tohoto Château se vždy těšila dobré pověsti a roku 1868 získalo jakost Cru Bourgeois (dnes se již nepoužívá) jež je zaneseno v druhém vydání publikace Edouarda Fereta, Bordeaux a jeho vína.

Charakteristika : Velmi příjemně nás překvapí svůdným aroma po černém ovoci, jemnou dřevitostí, nepatrně kořeněné. Toto víno je svou skladbou plné s dobrou strukturou, uhlazenými tříslovinami a s dlouhotrvajícím koncem. Víno s velmi nadějnou budoucností.

Stolování : Hodí se k pokrmům, jakými jsou kachní prsíčka, kachní konfit, hovězí žebra, pečené jehněčí, uzené maso nebo farmářské uzené sýry, sýry s modrou plísní, camembert.