Vinařská apelace AOC : BLAYE – CÔTES DE BORDEAUX BLANC

Château : CHÂTEAU BOIS-VERT

Ročník : 2022

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Saint Caprais de Blaye

(Vinařství) Château od roku : počátek 20 století (5. generace)

Vinař/Vlastník : Patrick a Marie-Claude Penaud

Celková rozloha vinic : 28 ha (červené 22ha, bílé 6 ha)

Průměrné stáří vinice : až 22 let

Hustota výsadby : 4 500 – 5 500 keřů/ha

Půda : písčito-jílovitá

Druh vína : bílé suché

Styl vína : ovocné a živé

Odrůdy : 85% Sauvignon Blanc
15% Sauvignon Gris

Alkohol : 13 %

Balení : BIB 5L a 10L

Způsob pěstování / Sklizeň : Pěstování ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí, sklizeň se provádí mechanicky.

Vinifikační postup : Studená macerace během 6 až 12 hodin. Kvašení za nízkých teplot 16-17°C. Zraje na jemných kvasných kalech v nerezových tancích, každodenní promíchávání po dobu 60-ti dní.

Info : Château Bois-Vert, patřící rodině Penaud, se nachází v Saint Caprais de Blaye – malém městě ležícím 25 km severně od známé pevnosti Citadelle de Vauban, 75km od Bordeaux. Historie Château Bois-Vert je rodinným příběhem již po pět generací. V roce 1978 se Patrick Penaud dostává do čela dění tohoto vinařství, provádí velké změny týkající se vinic. Vysazuje odrůdy červené a nahrazuje starší bílou odrůdu Ugni Blanc kvalitnější odrůdou Sauvignon Blanc.

Charakteristika : Víno nás přivítá charakteristickou vůní exotického ovoce s květinovým nádechem, v ústech je víno chuťově živé a bohaté a jeho ovocná chuť příjemně probouzí naše chuťové buňky. Skvěle reprezentuje apelaci Blaye Côtes de Bordeaux.

Stolování : Toto víno je velmi příjemným společníkem pro aperitiv, hodí se také skvěle k mořským plodům, kuřecímu masu, grilovaným rybám, salátům nebo čerstvým kozím sýrům.