Vinařská apelace AOC : SAINT-ÉMILION

Château/Domaine : CLOS CASTELOT

Ročník : 2018

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Le Castelot

(Vinařství) Château od roku : 1956

Vinař/Vlastník : rodina Fompérier

Celková rozloha vinic : 7 ha

Průměrné stáří vinice : 35 let

Hustota výsadby : 5 500 keřů/ha

Půda : písčitá a jílovito-vápenitá

Druh vína : červené

Styl vína : ovocné a kulaté

Odrůdy : 62% Merlot
25% Cabernet Franc
10% Cabernet Sauvignon
3% Malbec

Alkohol : 14,5 %

Průměrná roční produkce : 22 000 lahví

Archivace : 10 let

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Pěstování plně šetrné k přírodě. Půda je provzdušňována rytím, keře vinné révy jsou pravidelně prostříhávány. Sklizeň probíhá ručně, tyto kroky vedou k dosažení té nejlepší kvality hroznů vinné révy.

Vinifikační postup : Macerace probíhá v betonových tancích o obsahu 60-80 hl a to po dobu 30 dní. Víno zraje v dubových sudech.

Info : V roce 1956 Paul a Fernandez Fompérier koupili své první pole s vinnou révou v oblasti Saint-Émilion. Spolu se svými třemi syny své vinařství rozšířili a dnes to jsou druhá a třetí generace, které společně pokračují v rodinné tradici.

Charakteristika : Krásnou rubínovou barvu vína provází vůně ostružin, černého rybízu a anýzu. V ústech je víno kulaté, velmi chutné s pevnými tříslovinami. Dlouhý závěr s náznaky vanilky nás snadno přesvědčí o tom, jak štědrá a chuťově bohatá jsou vína z apelace Saint-Émilion.

Stolování : Hodí se k pokrmům jako jsou grilované hovězí maso, pečené hovězí, kachní prsíčka, skopové, srnčí hřbet, lanýže nebo farmářské ovčí sýry, sýry s modrou plísní.