Vinařská apelace AOC : CÔTES DE BOURG

Château : CHÂTEAU COLBERT

Cuvée : CUVÉE PRESTIGE

Ročník : 2019

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Comps

(Vinařství) Château od roku : 18.století

Vinař/Vlastník : rodina Duwer

Celková rozloha vinic : 22 ha

Průměrné stáří vinice : 25 let

Hustota výsadby : 5 000 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá, štěrkovitá

Druh vína : červené

Styl vína : ovocné a vyvážené

Odrůdy : 85% Merlot

15% Cabernet Sauvignon

Alkohol : 14 %

Průměrná roční produkce : 15 000 lahví

Archivace : 5-10 roky

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Po stanovení optimálního termínu sklizně pro každou vinici procházejí hrozny pečlivými kontrolami, které jsou následně tříděny, aby se na maceraci do nerezových tanků použily jen ty nejkvalitnější z nich. Sklizeň se provádí mechanicky.

Vinifikační postup : Během kvasného procesu se několikrát denně kontroluje teplota v tancích a stav vína je pravidelně kontrolován enologem pro určení ideální doby macerace, její délka bývá většinou 18 dní, víno zraje 12 měsíců v tancích.

Info : Rodinný majetek, který se nachází v oblasti Côtes de Bourg, 35 km severně od města Bordeaux na pravém břehu řeky Gironde. Za své jméno Chateau Colbert vděčí geniální myšlence, která se zrodila roku 1880. V tomto roce obchodní loď nesoucí jméno Colbert uvízla na mělčině na řece Gironde, tehdejší majitel château, velký místní enolog, dostal nápad této lodi pomoci zpátky do hlubších vod pomocí systémů vorů skládajících se z prázdných dřevěných sudů od vína, záměr se vydařil a majitel château byl odměněn značnou sumou peněz za záchranu této obchodní lodi, že si následně mohl dovolit stavbu svého château v neogotickém stylu, který si svůj vzhled drží do dnešních dní, pojmenoval jej po uvízlé lodi Château Colbert.

Charakteristika : Víno má překrásnou tmavě rubínovou barvu, vyznačuje se komplexní vůní malin, borůvek a nového dřeva s akcenty lékořice. V ústech se víno projevuje jako plné a vyvážené se známkami vanilky doprovázenými chutí zralých plodů.

Stolování : Hodí se k pokrmům z hovězího masa, telecímu, lehkým úpravám vepřového masa, jehněčímu, uzeninám nebo farmářským sýrům typu mladý camembert, brie nebo gouda.