Vinařská apelace AOC : GRAVES

Château/Domaine : COURBIN HÉRITAGE

Cuvée : L´AUTHENTIQUE

Ročník : 2021

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Budos

(Vinařství) Château od roku : 1972

Vinař/Vlastník : rodina Courbin

Celková rozloha vinic : 15 ha (7ha bílé a 8ha červené)

Průměrné stáří vinice : 40 let

Hustota výsadby : 5 800 keřů/ha

Půda : štěrkovito-písčitá, jílovito-vápenitá

Druh vína : bílé suché

Styl vína : květinové a svěží

Odrůdy : 90% Sémillon
5% Sauvignon Blanc
5% Muscadelle

Alkohol : 12,5 %

Obsah zbytkového cukru : 2 g/litr

Průměrná roční produkce : 6 000 lahví

Archivace : 5 let

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Zemědělství je šetrné k životnímu prostředí, každý druhý řádek je pravidelně odtravňován. Ruční sklizeň je spojena s tříděním hroznů.

Vinifikační postup : Pro zachování maximálního aroma hroznů a jejich čerstvosti víno kvasí za nízké teploty, následně víno zraje na jemných kvasných kalech v tancích. Promíchává se každý druhý den. Toto zrání trvá pět měsíců a má za cíl zvýšit plnost a olejnatost v ústech při zachování čerstvosti a živosti.

Info : Vinařství Courbin Héritage se nachází v apelaci Graves jihovýchodně od Bordeaux. Dříve nesl jméno Cru de l’Hermitage, poté Château l’Hermitage. Vinařství bývalo součástí celku, zemědělství a chovu hospodářských zvířat, jak tomu často bývalo u rodin pocházející z této venkovské oblasti. Orba a další zemědělské a domácí práce byly prováděny koňským pohonem. Po letech zemědělská zvířata zmizela a koně nahradily traktory. Víno se postupně stalo hlavním zdrojem obživy. Práce na zdejších vinicích je plně v souladu s přírodou a tato filozofie je již dlouho základním principem při výrobě vín z tohoto vinařství.

Charakteristika : Víno má čirou zlatavou barvu. Příjemné květinové aroma jalovce a narcisu spojená s jemnou citronovou chutí zanechává dojem svěžesti a lehkosti. Dlouhý konec doplňují jemné kyselinky. Toto víno potěší při každé příležitosti.

Stolování : Hodí se k pokrmům jakými jsou netučné ryby, kuřecí maso, zeleninové saláty, mořské plody, exotické pokrmy nebo čerstvý kozí sýr.