Vinařská apelace AOC : GRAVES

Château/Domaine : COURBIN HÉRITAGE

Cuvée : ADRIEN

Ročník : 2020

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Budos

(Vinařství) Château od roku : 1972

Vinař/Vlastník : rodina Courbin

Celková rozloha vinic : 15 ha (7ha bílé a 8ha červené)

Průměrné stáří vinice : 40 let

Hustota výsadby : 5 800 keřů/ha

Půda : štěrkovito-písčitá, jílovito-vápenitá

Druh vína : červené

Styl vína : ovocné a kulaté

Odrůdy : 70% Merlot
25% Cabernet Franc
5% Cabernet Sauvignon

Alkohol : 13 %

Průměrná roční produkce : 33 000 lahví

Archivace : 5-10 roky

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Zemědělství šetrné k životnímu prostředí. Každý druhý řádek je pravidelně odtravňován. Mechanická sklizeň spojená s tříděním hroznů.

Vinifikační postup : Maceruje se po dobu 30 dní. Zraje 12 měsíců v dubových sudech (v sudech po druhém až třetím víně).

Info : Vinařství Courbin Héritage se nachází v apelaci Graves jihovýchodně od Bordeaux. Dříve nesl jméno Cru de l’Hermitage, poté Château l’Hermitage. Vinařství bývalo součástí celku, zemědělství a chovu hospodářských zvířat, jak tomu často bývalo u rodin pocházející z této venkovské oblasti. Orba a další zemědělské a domácí práce byly prováděny koňským pohonem. Po letech zemědělská zvířata zmizela a koně nahradily traktory. Víno se postupně stalo hlavním zdrojem obživy. Práce na zdejších vinicích je plně v souladu s přírodou a tato filozofie je již dlouho základním principem při výrobě vín z Vinařství Courbin Héritage.

Charakteristika : Typické víno z apelace Graves, kulaté, hedvábné a ovocné. Dobře zakomponované třísloviny zkrášlené diskrétní dřevitou chutí doplněné známky vanilky a jemným závanem topinek. Zanechává dlouhotrvající chuťový vjem na patře.

Stolování : Hodí se k pokrmům jako jsou pečené hovězí, jehněčí, skopové, kachní prsíčka, uzeniny nebo farmářské sýry typu camembert, brie nebo i sýry s modrou plísní.