Vinařská apelace AOC : VIN DE FRANCE – ROSÉ

Château : CHÂTEAU DE LA GRAVE

Cuvée : HOMMAGE DE LA GRAVE

Ročník : 2020

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Bourg / La Grave

(Vinařství) Château od roku : 1910

Vinař/Vlastník : Philippe a Valérie Bassereau

Celková rozloha vinic : 45 ha (červené 38,5ha a bílé 6,5ha)

Průměrné stáří vinice : 20 let

Hustota výsadby : 5 500 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá až štěrkovitá

Druh vína : růžové

Styl vína : plné a ovocné

Odrůdy : 100% Cabernet Sauvignon

Alkohol : 13,5 %

Průměrná roční produkce : – lahví

Archivace : 2 roky

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Majitelé vinic kladou značný důraz na pěstování vinných odrůd způsobem ohleduplným k přírodě. Používají ryze biologické hnojení, jako postřiky proti škůdcům. Žádná chemie ani pesticidy. Půda mezi viničními tratěmi se střídavě orá a zatravňuje. Keře se prostřihávají, aby se k hroznům dostávalo maximální množství slunečního svitu. Sklizeň probíhá ručně i mechanicky. Hrozny se pečlivě třídí a pro výrobu se používají jen ty nejvyšší kvality. Certifikát Haut Valeur Environnementale.

Vinifikační postup : Pneumatické lisování bez macerace. Zraje 8 měsíců v dubových sudech na jemných kvasných kalech. Pravidelně se promíchává.

Info : Château de la Grave leží 30km severně od města Bordeaux v oblasti Côtes de Bourg na pravém břehu soutoků řek Garonne a Dordogne. Historie tohoto Château sahá až do 15.století. Šlechtický rod Belhade, majitelem tohoto panství, se zbavuje této usedlosti během francouzské revoluce. V 19.století se z malé vinařské usedlosti složené z panského sídla a různých hospodářských budov, pozemků, vinic, luk a lesů, stal v roce 1868 Château de La Grave. Poté se hlavní budova přestavěla, přidaly se věžičky, které dodávají jedinečný novogotický a neorenesanční vzhled. Pan Constant Bassereau získal tuto usedlost v roce 1910. Každá generace rodiny tvrdě pracovala na vylepšování kvality svých vín a učinila z nich dnes vína jedinečná s výborným poměrem kvality a ceny.

Charakteristika : Víno odrůdy Cabernet Sauvignon nás přivítá pěknou lososovou barvou. Jemná ovocná vůně prokládaná známkami koření a dobře zakomponovanými dřevitými tóny. Víno s velmi dlouhým závěrem, pěkně zakulacené.

Stolování : Hodí se buď jako aperitiv a nebo klidně během celého chodu. Párovat například s tatarákem z tuňáka nebo kachny. Králičí, křepelka. Výborné párovat s pikantní exotickou kuchyní.