Vinařská apelace AOC : VIN DE FRANCE – ROSÉ

Château : CHÂTEAU MONCONSEIL GAZIN

Cuvée : MON ROSÉ DEMI-SEC

Ročník : 2021

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Plassac

(Vinařství) Château od roku : (1894) 1300

Vinař/Vlastník : Jean-Michel Baudet

Celková rozloha vinic : 37 ha (2ha bílé a 35ha červené)

Průměrné stáří vinice : – let

Hustota výsadby : 4 500 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá
až jílovito-štěrkovitá

Druh vína : růžové polosladké

Styl vína : ovocné

Odrůdy : 100% Merlot

Alkohol : 12,5 %

Obsah zbytkového cukru : cca 18 g/litr

Průměrná roční produkce : – lahví

Archivace : 2 roky

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Pěstování ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí s certifikátem Terra Vitis. Biologické hnojení, odlistování pro lepší ventilaci hroznů. Hrozny tohoto vína jsou sklizena při jejich optimální zralosti.

Vinifikační postup : Pneumatické lisování, bez macerace. Kvašení při nízkých teplotách 14°C – 19°C během 3 týdnů. Kvašení zastaveno chladem. Ponecháno 15-20g zbytkového cukru na 1 litr.

Info : Château byl postaven kolem roku 1300 a během své doby byl několikrát přestavěn. Přesto si uchoval svůj charakter impozantního panského sídla. Pan Joseph Baudet získal tento Château roku 1894 a dodnes v něm rodina Baudet sídlí. Od roku 1989 o vinice zodpovídá Jean-Michel Baudet a vytváří značku Vignobles Michel Baudet jako uznání jeho otci Michelovi. Kresba na etiketě byla vytvořena známým (dnes již zesnulým) kreslířem Gustavem Elrichem (Gus), který roku 1989 Château navštívil na několik dnů. A jako vděk za pohoštění jim nakreslil svůj autoportrét. Na jeho památku byla kresba následně použita pro etikety růžových vín Mon Rosé.

Charakteristika : Intenzivní aroma ovoce a květin. Plné a v ústech zároveň svěží. Jemně nasládlé. Servírovat vychlazené na 8-10°C

Stolování : Toto víno je velmi příjemným společníkem pro aperitiv, grilované maso, salámy, asijskou kuchyni. Výborné také párovat s dezertem.