Vinařská apelace AOC : ENTRE DEUX MERS

Château : CHÂTEAU NINON

Cuvée : FLEUR DE NINON

Ročník : 2020

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Grezillac

(Vinařství) Château od roku : 1919 (4.generace)

Vinař/Vlastník : Frédéric Roubineau

Celková rozloha vinic : 29,5 ha

Průměrné stáří vinice : 25 let

Hustota výsadby : 3 300 – 4 700 keřů/ha

Půda : jílovito-vápenitá

Druh vína : bílé suché

Styl vína : květinové a živé

Odrůdy : 60% Sauvignon Blanc
20% Sauvignon Gris
10% Muscadelle
10% Sémillon

Alkohol : 12,5 %

Obsah zbytkového cukru : 0,5 g/litr

Průměrná roční produkce : 200 hl

Archivace : 4 roky

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Pěstování ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí. Vinice se rozprostírají ve třech lokalitách kolem obce Grezillac. Sklizeň se provádí mechanicky.

Vinifikační postup : Macerace po dobu 5 hodin. Pro zachování maximálního aroma hroznů a jejich čerstvosti víno kvasí při 16°C během 20 dní. Následně víno zraje na jemných kvasných kalech v nerezových tancích. Toto zrání trvá 2-3 měsíce.

Info : Vášniví vinaři již po několik generací od roku 1919, kteří jsou odhodlaní udržovat rodinnou tradici. Plně respektují terroir v jakém se nachází. Jejich cílem je nabízet přírodní vína s garancí kvality, která se mění v závislosti na ročníku. Je pro ně důležité, aby jejich vína byla přístupná všem, ať už pro běžnou konzumaci, ale i pro slavnostní příležitosti. Dělají vše proto, aby nabídli autentické víno, které oslní svými vlastnostmi, s cílem udržet nejlepší poměr kvality a ceny.

Charakteristika : Velmi aromatické víno, které uchvátí svou intenzivní ovocitou až květinovou vůní. V ústech je víno živé a svěží. Nejlépe se konzumuje mladé, vychlazené na 8-10°C.

Stolování : Toto víno je velmi příjemným společníkem pro aperitiv, hodí se také skvěle k uzeninám, mořským plodům, grilovaným rybám, salátům nebo čerstvým kozím sýrům.