Vinařská apelace AOC : SAINT-ÉMILION

GRAND CRU

Château : CHÂTEAU PAILHAS

Ročník : 2015

Původ/Obec : Francie, Bordeaux, Saint-Hippolyte

(Vinařství) Château od roku : 18.století

Vinař/Vlastník : rodina Robin-Lafugie

Celková rozloha vinic : 15 ha

Průměrné stáří vinice : 30 let

Hustota výsadby : 6 500 – 7 500 keřů/ha

Půda : písčitá a jílovito-písčitá

Druh vína : červené

Styl vína : silné, tělnaté

Odrůdy : 80% Merlot
20% Cabernet Franc

Alkohol : 14,5 %

Průměrná roční produkce : 40 000 lahví

Archivace : 13 let

Uzávěr : korek

Obsah lahve : 0.75 l

Způsob pěstování / Sklizeň : Pěstování plně ohleduplné k přírodě. Půda je provzdušňována rytím každý druhý řádek, střídavě se zatravňuje. Keře vinné révy jsou ručně prostříhávány, odlisťovány. Sklizeň probíhá ručně, tyto kroky vedou k dosažení té nejlepší kvality hroznů vinné révy.

Vinifikační postup : Macerace probíhá v nerezových tancích. Víno zraje v dubových sudech z francouzského dubu 12-18 měsíců, z 1/3 nových.

Info : Château Pailhas je výsledkem lásky k danému terroir a techniky předávané po více než dvě století z generace na generaci. Vinice se nachází na úpatí svahů celosvětově proslulé apelaci kvalitních vín, Saint Emilion. Tyto vinice umožňují produkovat vína s velmi výraznou ovocností a úžasnou strukturou. Vína vyvážená, strukturovaná a bohatá.

Charakteristika : Velmi elegantní buket dřeva doprovázející příjemné tóny červeného ovoce. V ústech plné, pevné tříslovinky vínu dodávají dlouhotrvající závěr. Dobře strukturované s dobrým potenciálem stárnutí.

Stolování : Hodí se k pokrmům jako jsou grilované hovězí maso, zvěřina, srnčí hřbet, kachní prsíčka, skopové, lanýže nebo tučné sýry, sýry s modrou plísní.